HABERLER

“KAMU PERSONEL ALIM SİSTEMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24.03.2017

Başkanlığımızca düzenlenen “Kamu Personel Alım Sistemi Değerlendirme Toplantısı” kamu kurumları, özel sektör kuruluşları, kamu görevlileri sendikaları konfederasyonları temsilcileri ile akademisyenlerin katılımıyla   22-23 Mart 2017 tarihlerinde Ankara Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde gerçekleştirildi. 

Devlet Personel Başkan Vekili Enes POLAT’ın açılış konuşmaları ile başlayan Değerlendirme Toplantısında, DPB Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanı Hanife ÖZER, “KPSS ve Kamu Personeli Alım Sistemi- Genel Bilgiler”, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Başak OK, “İnsan Kaynakları Seçim Sisteminde Bilimsel Yöntemler ve Ülke Uygulamaları”, Ankara İnsan Kaynakları Platformu Başkanı ve MAN Türkiye A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa İSKİFOĞLU, “Özel Sektörde İnsan Kaynakları Seçiminde Son Gelişmeler”, Türk Telekom A.Ş. İşe Alım Grup Müdürü Mehmet Erkan AYDIN, “Türk Telekom’da İşe Alım Süreci”, Yıldız Holding İnsan Kaynakları Grup Direktörü Ahmet İNCE de “Yıldız Holding’de İşe Alım Süreci” konularında sunumlar yaptı.

Yapılan sunumların ardından, 22 Mart 2017 Çarşamba günü öğleden sonra ve 23 Mart 2017 Perşembe günü öğleden önceki oturumlarda; alanında uzman akademisyenler, kamu görevlileri sendikacıları, özel sektör temsilcileri ve kamu kurumlarının insan kaynakları birim yöneticilerinden müteşekkil olarak oluşturulan 6 Çalışma Grubunda, “Kamu Personel Alım İlanları”, “Kamu Personel Seçme Sınavı ve Merkezi Yerleştirme”, “Sınav Komisyonları”,  “Sözlü Sınav-Mülakat ve Kişilik Envanterleri”, “Uygulama Sınavları” konuları katılımcılar tarafından değerlendirildi. 

Masa çalışmalarının bazı oturumlarına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU’da katıldı. 

Değerlendirme Toplantısı,  23 Mart 2017 Perşembe günü öğleden sonra yapılan Alt Çalışma Gruplarının “Sonuç Raporlarının” sunulması ve Devlet Personel Başkan Vekili Enes POLAT’ın kapanış konuşması ile sona erdi.