HABERLER

GAZİ ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN KARİYER GÜNLERİNE KATILDIK

11.05.2017

Gazi Üniversitesi tarafından 9-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yerleşkesi içerisinde düzenlenen kamu kurumları ile ulusal ölçekteki özel sektör kuruluşlarının yer aldığı 10. Akademi Kariyer Günlerine Başkanlığımızca katılım sağlandı.

Söz konusu kariyer günlerinde Kurumumuzun temsil edildiği bir stantda geleceğin yönetici ve kamu personeli adaylarına  Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS),   kariyer meslekler ile bu mesleklere giriş yöntemleri, B tipi kadrolar, sözleşmeli personel istihdamı, Devlet Personel Başkanlığı, Devlet Personel Uzmanlığı gibi konular hakkında Devlet Personel Uzmanlarımız ve Devlet Personel Uzman Yardımcılarımızca detaylı  bilgilendirmeler  yapıldı. 

Başkanlığımız standını ziyaret eden öğrencilere A Grubu Kadrolar, B Grubu Kadrolar, Sözleşmeli Personel, Engelli Personel, Terörle Mücadele Kapsamında Kamuda İstihdam Hakkı, Sosyal Hizmet Modelleri Düzenlemesi Çerçevesinde İstihdam Hakkı, Emniyet Personeli, Askeri Personel, Tabip, Diş Tabibi, Eczacı, Öğretmen, Din Görevlisi, Avukatlık, Hakim ve Savcılık, Askeri Personel, Akademik Personel gibi farklı unvan ve statülerde istihdam yöntemlerinin anlatıldığı “Kamu Hizmetine Giriş Rehberi”; Başkanlığımız ve Başkanlığımız Uzmanlığının tanıtıldığı “Devlet Personel Başkanlığı ve Devlet Personel Uzmanlığı Tanıtım Broşürü” ile bloknot ve kalemlerimiz takdim edildi.  

Devlet Personel Başkan Vekilimiz Enes POLAT da 10. Akademi Kariyer Günleri Programına 10.05.2017 tarihinde katılarak öğrencilerin kendisine yöneltmiş olduğu soruları yanıtlayıp fikir alış verişinde bulundu.