HABERLER

BAŞKANLIĞIMIZ “TÜRKİYE YETENEK VE İSTİHDAM ZİRVESİ” PROGRAMINA KATILDI

09.05.2017

Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği Yetenek Platformu tarafından 8-9 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara ARENA Spor Salonunda gerçekleştirilen ve kamu kurumları ile Türkiye’nin çok önemli özel sektör kuruluşlarının yer aldığı “Türkiye Yetenek Ve İstihdam Zirvesi” Programına Başkanlığımızca katılım sağlanmıştır.

Söz konusu Programda, Moderatörlüğünü TBMM Başkan Başmüşaviri Sayın Doç. Dr. İrfan NEZİROĞLU’nun yaptığı ve Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Nizamettein EKİNCİ, Ekonomi Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanı Sayın Mustafa KOCA ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanı Sayın Mehmet KARAMAN’ın da bulunduğu  “Kamu Kurumlarının Hedeflediği Yetenekler” konulu panelde Devlet Personel Başkan Vekilimiz Sayın Enes POLAT kamu kurumlarında istihdam sayıları, istihdam yöntemleri, KPSS ve memur adaylarının gelecek vizyonlarını çizebilmelerine yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

Ayrıca, Başkanlığımızca açılan stantda üniversite öğrencilerinin geleceğe yönelik kariyer planlamalarına ilişkin yöneltmiş oldukları sorular Devlet Personel Uzmanlarımız ve Uzman Yardımcılarımız tarafından cevaplandırıldı.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleştirilen görüşmelerde geleceğin memur adaylarına  Kamu Personeli Seçme Sınavı,  Devlet Personel Uzmanlığı ve diğer kariyer meslekler ile bu mesleklere giriş yöntemleri hususunda bilgiler verildi. 

Ayrıca öğrencilere Başkanlığımız yayınları takdim edildi.