HABERLER

BAşKANLIĞIMIZ İLE ÇİN HALK CUMHURİYETİ İNSAN KAYNAKLARI VE SOSYAL GüVENLİK BAKANLIĞI ARASINDAKİ PROTOKOL

19.11.2016

Başkanlığımız ile  Çin Halk Cumhuriyeti İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki Protokol kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti’ne  bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir. Ziyaret kapsamında 2017 yılına ilişkin Çalışma Planı, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Salih SEVİM ve Uluslar arası İlişkiler Genel Müdürü Sayın HAO Bin tarafından imza altına alındı.

 Çin kamu personel sisteminin genel yapısı ve son dönemde gerçekleştirilen reformlar hakkında sunumlar izlendikten sonra,  kamu sektöründe insan kaynakları yönetimi, idari reform sistemi, kamu yönetimi reformu konularına ilişkin bilgi alışverişinde bulunulmuştur. 

İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gerçekleştirilen ziyaretten sonra personel yönetimi konusunda akademik araştırmalar yapan Çin Personel Bilimleri Akademisi ve  Şangay Belediyesi İnsan Kaynakları Birimi ile bir dizi temaslarda bulunulmuştur.

Heyetimiz son olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin Pekin Büyükelçisi Sayın Ali Murat ERSOY'u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunmuştur.