HABERLER

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

24.07.2017

14/07/2017 tarihinde saat 10.30’da, 15 Temmuz 2016 yılında ülkemizin maruz kaldığı hain darbe girişiminin yıl dönümü sebebiyle “15 Temmuz Şehitlerini Anma” programı gerçekleştirildi.

Program tüm şehitlerimiz için, Türkiye Büyük Millet Meclisi İmam Hatibi Mehmet KARA’nın Kuran-ı Kerim Tilaveti ve akabinde dua ile başladı.

Başkanlığımızca hazırlanan slayt gösterisinin ardından, kurum personeli Nafi ARSLAN’ın  15 Temmuz gecesi için kendi yazdığı şiiri okumasıyla devam etti.

15 Temmuz gazileri, Başkanlığımız personeli Durak DENİZ ve Recep YILMAZ o güne dair anılarını paylaşarak, hain darbe girişimini bir kez daha lanetlediği Programda Devlet Personel Başkan Yardımcısı Adem DİNÇ o geceye ilişkin tespit ve anılarını paylaştı.

Programda 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelerin Devletimiz ve Milletimizin güvenliği ve istikbali açısından taşıdığı öneme ilişkin bir değerlendirme konuşması  yapan Devlet Personel Başkan Vekili Enes POLAT, o gün şahadete yürüyen kardeşlerimize Allahtan rahmet yakınlarına ve tüm milletimize de başsağlığı diledi.

Program Başkan Vekili Enes POLAT tarafından Başkanlığımızda görev yapan şehit yakını ve gazilerimize günün hatırası olarak bayrağımız ve gül takdimi, gazi personelimizin de Başkan Vekili POLAT’a 15 Temmuz Direnişi anısına yaptıkları hediye takdimi ile sona erdi..