DUYURULAR

“TOPLU SÖZLEŞMENİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI” PANELİNE KATILDIK

08 Nisan 2019

MEMUR-SEN Konfederasyonu tarafından 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilen “Toplu Sözleşmenin Dünü, Bugünü Ve Yarını” konulu panele katıldık.

Panel Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK,  Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Sayın Vedat BİLGİN, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Ali YALÇIN’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Panel, öğleden önce “Toplu Sözleşme Hakkı ve Statü Hukuku İlişkisi” konulu ve öğleden sonra ise “Toplu Sözleşme Hukukuna Eleştiri ve Öneriler” ile “Medya Gözüyle Çalışma Hayatı ve Toplu Sözleşme” konulu oturumlarla devam etti.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Prof. Dr. Pir Ali KAYA’nın moderatörlüğünde yapılan “Toplu Sözleşme Hakkı ve Statü Hukuku İlişkisi” konulu panelde Devlet Personel Başkanı Enes POLAT “Kamu Yönetiminin Toplu Sözleşmenin Statü Hukukuna Etkisine Bakışı”, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Onur Ender ASLAN “Kamu Personel Rejiminde İş Güvencesi – Toplu Sözleşme İlişkisi”, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram TONBUL “Teklifler ve Kazanımlar Üzerinden Emek Tarafının Toplu Sözleşme Yoluyla Statü Hukukunda Ürettiği Değişiklikler”, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve ÖZAYDIN “Kural ve Kararlarıyla Toplu Sözleşme – Toplu İş Sözleşmesi Karşılaştırması” konularını değerlendirdi. Panelistlerce ayrıca oturumun sonunda sunumlarına ilişkin katılımcılar tarafından yöneltilen sorular cevaplandırıldı.