DUYURULAR

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 5000 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALACAK

16 Mayıs 2018


Milli Eğitim Bakanlığı, Bakanlık bünyesinde ek ders ücreti karşılığında (uzman ve usta öğreticiler dâhil) görev yapan çalışanları arasından 5.000 sözleşmeli öğretmen pozisyonuna alım yapacaktır. Söz konusu öğretmen alımı hakkında genel şartlar ve özel şartlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda belirtilmiştir.

Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığının ilgili birimlerine 8 Haziran 2018 ile 13 Haziran 2018 tarihleri arasında ön başvurularını yapacaklardır. Ayrıca 22 Haziran 2018 tarihinde adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri ilan edilecektir.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecektir. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Başvuru takvimi sınav ilanında belirtilmiştir.

Söz konusu ilanın tam metnine erişmek için tıklayınız.