DUYURULAR

ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME TÖRENİ SAYIN BAŞBAKANIMIZ BİNALİ YILDIRIM’IN TEŞRİFLERİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

05 Nisan 2018

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde engelli memur yerleştirtme töreni 04 Nisan 2018 tarihinde Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM’ın teşrifleriyle ATO Congresium'da yapılmıştır. 

Programa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide SARIEROĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan KAYA, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Öznur ÇALIK, AK Parti milletvekillerimiz, Ankara Valisi Sayın Ercan TOPACA ile diğer yetkililer de katıldı.

Yapılan tören sonrasında çekilen Kura sonucuna göre İlkokul/İlköğretm/Ortaokul düzeyinden (329) kadroya, Ortaöğretim(lise) düzeyinden (540), Önlisans düzeyinden (531), Lisans düzeyinden (1.100) kadroya EKPSS sonucuna göre olmak üzere toplam (2.500) kadroya yerleştirme yapılmıştır. 

Engelli memur adayları EKPSS ve Kura tercihlerine göre yerleştirme sonuçlarını Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.