DUYURULAR

DEVLET PERSONEL BAşKANLIĞI 6 İLİN KAMU YÖNETİCİLERİNİ BURSA’DA BULUşTURUYOR…

22 Kasım 2013

Devlet Personel Başkanlığının “KAMUDA YÖNETİCİ YETKİNLİKLERİNİN ARTIRILMASI”  konulu bölgesel eğitim programları devam ediyor.

Devlet Personel Başkanlığının ilkini RİZE’de gerçekleştirdiği bölgesel eğitimlerin onüçüncüsü BURSA’da yapılacak.

BURSA, YALOVA, ESKİŞEHİR, KOCAELİ, BİLECİK VE BALIKESİR illerinden kamu yöneticilerinin katılacağı programda kamuda yönetici yetkinliklerinin artırılmasına yönelik eğitim düzenlenecek.

Kamu yönetiminde verimlilik artırma teknikleri, liderlik, takım çalışması ve çatışma yönetiminin yanı sıra değişim yönetimi ve inovasyon derslerinden oluşan program Panelle birlikte 4 gün sürecek.

Program, Devlet Personel Başkanlığı ile taşra kuruluşları arasındaki ilişkiler ve taşra kuruluşlarının sorunları ile çözüm önerileri konulu bir panel ile sona erecek.

Programlanan dersler, Türk Hava Kurumu Üniversitesinden Doç. Dr. Harun ŞEŞEN, Başkent Üniversitesinden Prof. Dr. H. Nejat BASIM ve Prof. Dr. Ali HALICI, Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Enver AYDOĞAN tarafından verilecek.

Şube müdürü ve daha üst kamu yöneticilerinin katıldığı programlarda bugüne kadar yaklaşık beş bin kamu yöneticisine eğitim verildi.

Devlet Personel Başkanlığınca, bölgesel eğitimler 2014 yılında da sürdürülecek.